2014. január 9., csütörtök

Szilveszter, zergék, a csííí, no meg a jin és a jang





Kipipálhatjuk ezt a szilvesztert is. A társaság nagyon jó volt, mint mindig, a zene számomra kicsit sem, ám ez olyannyira ízlések és ficamok kérdése, hogy hajnaltájt erősen elgondolkodtam, a hiba csakis az én készülékemben lehet, ha nem és nem és nem tudom élvezni egy hajszálnyit sem.

A zenét kompenzálandó igen hamar elpárolgott az üvegekből a fehérbor, ezzel egyenes arányban fáradt el az én drága férjem. Hajnalban felkísértem a szobánkba és jó éjt csókot leheltem ajkaira, majd tettünk még egy tiszteletkört Marcsival – hátha! – de nem… Így mi is a szoba felé vettük az irányt. 

Zaklatott, nagyon felületes álomba merültem, mivel a dj fejébe vette, hogy ő idén többet nem alszik, ezért a zenegép fáradhatatlanul ontotta magából a számomra egyre ismeretlenebb és hallgathatatlanabb zenéket. Reggel kicsit halkabb lett a buli, bár még mindig azon a zavaró szinten, mikor bár holtfáradt vagy, álom csak röpke pillanatokra teszi tiszteletét zsibbadt agyadban.

Mocorgás a szomszédos ágyon, apa éledezik. Sűrű jajjgatások közepette kászálódik és a fürdőszobát célozza meg. Visszaalszom vagy legalábbis azt képzelem. Ismét mocorgásra riadok, körítve jó karéj nyavajgással. Megérdeklődöm, mi a baj. Választ nem kapok, hát ismét belemerülök az eszméletvesztésbe… Mivel a jajgatás nem szűnik, csak időlegesen, ezért felemelem beton nehéznek érzett fejemet és drágaságomra pillantok: „Baj van?” – kérdem. „Nincs. Szerintem szívrohamom volt.” – jön a megnyugtatónak nem nevezhető válasz. Mivel nagy vagyok dr. Kovács emelt szintű öndiagnózisainak átkonvertálásában, magamban összegzem: másnap van, de csúnyán.

„Édes csillagom. Nem akarnád kinyitni az ablakot ott fölötted?” – jön a nyöszörgés pár perc múlva. Konkrétan lehülyézem, mondván fázom és fölötte is van egy szép nagy ablak, kászálódjon fel, oszt nyissa ki, ha mindenáron fagyhalott akar lenni. Dörmögés a válasz, olyasfajta, amiben összefoglalja szívtelenségemet. Próbálok aludni, még mindig. Fura, de szilveszter után már csak így van az ember lánya, no.

Pár perc csend után ismét ablaknyitást követel a drága, előtérbe helyezvén, hogy különben ott patkol el nekem. Marcsi megszánja (látszik, hogy nem egy háztartásban él vele, még nincs gyakorlata az ilyesmiben), talpra ugrik, majd apa fölötti ablakot nyit. Okosan, nem szélesre, csak – ahogy anyósom fogalmazná – csámpásra, ergo bukóra. Marcsi jó anya módjára teríti rám a negyedik ágyon heverő paplant, mielőtt kockára fagynék.

„Ó, máris sokkal jobb!” – nyögi életem társa elhalóan szívbemarkoló hangon. „Persze, mert áramlik a csííí, meg a jin és a jang!”- jön Marcsi felől a tökre optimista válasz. Sem csííít nem érzek, sem jangot, de még a jin is elég távol áll tőlem, részemről az alvást részesíteném előnyben. 

Apa nem hagy, ha már ablakot nyitottunk, mindenképpen arról győzköd, hogy neki vízre lenne szüksége, ivás céljából, mert másnapkor a belső hidratálásnál nincs is szebb és fontosabb. 

Győzködöm, hogy előbb szalonképes állapotba perdíti magát, ha vízszintesből függőlegesbe jut, mint jómagam, aki az előző napi smink által zebracsíkos, kissé Alice Cooperes orcával, számos helyen ijesztően égnek álló séróval, pizsamásan heverészek, ám ő hajthatatlanul tőlem kívánná a szomjoltót. Ez esetben hiába, én hajthatatlanul phikéznék inkább.

Forgolódunk keveset. Majd ki tudja honnan, épületes beszélgetésbe fogunk – senki ne kérdezze miért! - a zergékről. S ahelyett, hogy kipihennénk az előző éjszakát, arról folytatunk eszmecserét, hogy a hülye zergék minek ugrálnak több ezer méter magas sziklákon. Bár Marcsi éles eszűen rávilágít ama nem elhanyagolható tényre, hogy a zergék nyilván röhögve hülyéznek le minket, hogy minek fekszünk mi most másnaposan az ágyban, ahelyett, hogy több ezer méter magas sziklákon ugrálnánk??? Életem miértje nagyot sóhajt, majd levonja a konzekvenciát: „Ez az élet nagy körforgása: a hülye zerge sziklát eszik és havat, a lavina meg megeszi a hülye zergét…”. 

Emlékeim szerint álomba vihogtuk magunkat.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése